Kryesore

“Gjelat” mundin pa lodhje Uruguain, goli i Griezmann vulos fitoren e Francës

17:55 - 06.07.18 Gazeta Shqiptare
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Në stol me Edinson Cavani, Uruguai nuk mundi të bënte asgjë përballë një France të mirëvendosur në fushën e blertë. Nuk e vuri asnjëherë në diskutim fitoren, ndërsa Griezmann i dha qetësinë “gjelave”.

Pak para mbylljes së pjesës së parë, Franca arriti të kalojë në avantazh ndaj Uruguait me Varane. Ishte minuta e 39 kur Varane kërceu mbi të tjerët duke e dërgua në portë një krosim nga e djathta.

Ndërkohë, autori i golit të dytë ishte Griezmann. Sulmuesi goditi fuqishëm nga distanca, por u ndihmua edhe nga një gafë e pafalshme e Musleras dhe topi përfundoi në rrjetë për 2-0.

Kështu Franca me një fitore të merituar është gjysmëfinalistja e parë.

Shfaq Komentet (1)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1. Goli me koke,nga distanca,i Veran,ishte nje gol i klasit Boteror! Ndersa goli i Griezman,ishte nje gol,qe rrezultatin e ngriti ne 2-0. Franca eshte Faforiti kryesor ne Boteror,dhe qdo Skuader,ka rrespekt.Megjitheate,ne ballafaqimin e Skuadrave,,nuk eshte supriz ,te fitoj edhe nje Skuader jo Faforite.Francezet,perbejne nje Skuader,Kombpakte,dhe kjo e ben kte Skuader,Faforit! Franceset,ne Skuader,shumica,kane origjinen,nga ish Kolonite e Frances,dhe kjo i lidh me France,te Cilen e shohin si Atdheu i Tyre. Kta Lojtare,nuk shohin qka thote dikush,por luajne Futbollin,ashtu sikurse edhe Lojtaret e Skuadrave te Tjera!